Nasze cele

Zadaniem Fundacja PRO MUZA  jest pobudzanie aktywności artystycznej dzieci i młodzieży w szczególności  w muzyce i plastyce, dziedzinach sztuki o uniwersalnych wartościach.

Głównym celem Fundacji PRO MUZA jest organizowanie punktów aktywności twórczej "PAT" i upowszechnianie zintegrowanej metody aktywnego umuzykalniania. Muzykę w naszym otoczeniu słyszymy z różnych źródeł już od najmłodszych lat i mimo woli jesteśmy jej odbiorcami. Samo słuchanie muzyki, oglądanie występów, uczestnictwo w spektaklach i imprezach o charakterze rozrywkowym  nie jest wystarczającym warunkiem umuzykalnienia. Dzięki  współczesnym instrumentom elektronicznym proces nauki gry jest znacznie uproszczony i pozwala w krótkim czasie na opanowanie umiejętności gry na tych instrumentach w stopniu wystarczającym do samodzielnego muzykowania.

nasze-cele_001

"Dla wszechstronnego i harmonijnego rozwoju dziecka niezwykle istotne jest aby - oprócz czynnego kontaktu z innymi rodzajami sztuki - opanowało ono w stopniu chociażby podstawowym umiejętność gry na jakimś instrumencie"

Carl Orff