Koncert „Inauguracja Lata” w Rogowie

Koncert „Inauguracja Lata” w wykonaniu grup projektu pt. „Muzyka łączy pokolenia”

Muzyczne spotkanie pod hasłem „Inauguracja lata” w ramach projektu „Muzyka łączy pokolenia” odbyło się w sobotę 28 czerwca 2014 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rogowie. Projekt ten jest realizowany przez Fundację „PRO MUZA” jako zadanie publiczne  konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach ASOS - Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Gościliśmy ponad 80 miłośników muzyki z Koluszek,Rogowa, Brzezin, Ujazdu i Łodzi. Na początku organizator koncertu Wojciech Dyner oraz gospodarz Biblioteki  Marianna Komorowska powitali  uczestników i wszystkich przybyłych na spotkanie, ciesząc się, że będą mogli podziwiać ich  talenty i zaangażowanie. Prezes fundacji „PRO MUZA” Wojciech Dyner opowiedział o samym projekcie a dyrektor biblioteki mówiła o bibliotece jako miejscu integracji i pracy dla rozwoju dobra wspólnego. Była  dumna, że może uczestniczyć w procesie rozwoju biblioteki w Rogowie i życzyła uczestnikom sukcesu.

Na uroczyste spotkanie przybył również Wójt Gminy Rogów – Daniel Kołada. Z radością powitał uczestników projektu „Muzyka Łączy Pokolenia”. Padło dużo ciepłych słów, mówił o samej Gminie i o jej atrakcjach.

Biblioteka w Rogowie stała się miejscem niezwykłego wydarzenia muzycznego podczas którego każda grupa wymieszana pokoleniowo, zaprezentowała po 3 popularne piosenki znane nam wszystkim. Usłyszeliśmy między innymi przeboje ostatnich 30 lat: „Najtrudniejszy pierwszy krok”, „Skrzydlate ręce”, „Bałkanica”, „Ściernisko”, „Rudy rydz”, „Barcelona”, „Mój przyjacielu”, „Naiwne pytania”, „Konik na biegunach”, „Ona tańczy dla mnie”.  Zespołom akompaniowali uczniowie Natalia Tylińska, Monika Staroń,  Mateusz Adamus, Bartek Kwiatkowski i Kacper Grzybczyński. Zespoły przygotowali instruktorzy: Małgorzata Krześlak, Magdalena Werner, Iwona Pietrzak, Bartłomiej Dyner, Marcin Śledziński, Marcin Werner i Daniel Tyszkiewicz. Wszystkie występy oklaskiwane były przez publiczność, która często włączała się do wspólnego śpiewania.

Na zakończenie koncertu Wojciech Dyner podziękował wszystkim wykonawcom, instruktorom i wolontariuszom oraz gospodarzom spotkania i zaprosił na zapowiedzianą wcześniej atrakcję jaką jest Rogowska Kolejka Wąskotorowa. Frajdą dla dzieci były przejazdy drezyną.  Uczestnicy projektu zwiedzili Muzeum Kolei Wąskotorowej a następnie pojechali do Jeżowa na dalsze muzykowanie. Na miejscu przy ognisku cała grupa występujących wspólnie śpiewała przy akompaniamencie akordeonu po czym powróciła do stacji Rogów.

Wszystkim uczestnikom projektu życzymy miłego wakacyjnego odpoczynku i zapraszamy na dalsze zajęcia we wrześniu.